תוצאות החיפוש שלך

דה מרקר: "מכירת דירה: אנשי הנדל"ן שאתם צריכים לצדכם"

פורסם ע''י פנינה בן גל ב אוגוסט 2, 2021
| 0

 

מתווך נדל"ן מקצועי הוא אחד שלא רק מחזיק בידע נרחב על הנכסים המשווקים מטעמו, אלא גם אדם שמכיר את סביבת המגורים וההיסטוריה הנדל"נית של כל אחד מהם על בוריים. ההיכרות המעמיקה עם השטח היא אחד מהרכיבים החיוניים ביותר עבור הלקוח, שכן היא מספקת למוכר או לקונה מידע בעל ערך רב כדי להגיע לעסקה הטובה ביותר עבורו.

כשאותו המתווך גר בעצמו בסביבת המגורים הרלוונטית לכם, בדיוק כמו מתווכת הנדל"ן פנינה בן גל, אין ספק כי מדובר באדם שיכול לייעץ ולהכווין אתכם במכירה או בקנייה של נכס באופן מיטבי. פנינה מנהלת בהצלחה את משרד התיווך "בן גל נדל"ן" והחליטה להתמקד בשיווק נכסים באזור כפר סבא הירוקה בלבד, על מנת להעניק לכל לקוח שירות מקצועי ומקיף. בשיחה שניהלנו עמה, דיברה בן גל על החשיבות המכרעת של היכרות עם סביבת המגורים, על תהליך העבודה מול המוכרים והקונים וגם על החלק המהנה ביותר בעבודתה- יצירת קשרים עם שכניה.

פנינה בן גל  צילום: אליסה מש

ניסיון מקצועי רב

"על פי תפיסתי המקצועית מתווך צריך להתמחות באזור מגורים ספציפי. לכן, כשעברתי לגור בשכונה, החלטתי לפתוח משרד בוטיק שיפעל באזור כפר סבא הירוקה בלבד. במסגרת שיטת העבודה הזו, הלקוח זוכה ליתרונות רבים שניתנים למימוש רק כאשר המתווך מכיר את סביבת המגורים לעומק".

היכרות עמוקה עם כפר סבא הירוקה

"קהילת כפר סבא הירוקה יקרה מאוד לליבי- אני אוהבת מאוד לחיות בה, ילדיי לומדים ומשתתפים בחוגים באזור, אני חברה בוועד השכונה ויש לי הרבה מכרים וחברים מהסביבה. זוהי איננה רק היכרות שטחית, אלא מעורבות קהילתית של ממש אשר תורמת בדיעבד למוכרים והקונים שעובדים עמי, הודות לידע שרכשתי בנוגע לשכונה בכלל ולנכסיה בפרט.

"אני מכירה את רובן המוחלט של העסקאות שבוצעו בשש השנים האחרונות באזור, בין אם מדובר במכירה או בהשכרת נכסים, הסיפורים שעומדים מאחורי כל עסקה, היתרונות והחסרונות של כמעט כל רחוב, קבלן ובניין בסביבה ואת רובם המוחלט של הנכסים המוצעים כיום בשוק. כל המידע הזה עוזר לי לייעץ הן לקונים, גם אם לא התלוויתי אליהם לביקור בכל הנכסים, והן למוכרים שכן יודעת אני לשקף את היתרונות והחסרונות של הנכס שלהם אל מול הנכסים 'המתחרים' בשוק".


פנינה בן גל:"מתווך צריך להתמחות באזור מגורים ספציפי" צילום: אליסה מש

מענה מותאם אישית לכל מוכר

"כשמדובר במוכר, אני קודם כל משוחחת עמו ושואלת שאלות על מנת לקבל מידע מקיף על מצבו האישי: האם מכירת הדירה מהווה החלטה מהירה או שמא הרעיון הזה מתבשל במוחו כבר זמן מה? האם הוא החל לחפש נכס חלופי, מצוי בתהליך של רכישת דירה או רכש כבר נכס אחר? כל אלה ועוד נבחנים על ידי במטרה להכיר לעומק את הצרכים של האדם העומד מולי ולהתאים את דרך העבודה לסיטואציה הספציפית בה שרוי הלקוח.

"לאחר שקיבלתי תמונת מצב מקיפה, תפקידי הוא להבהיר ללקוח את המציאות בשטח לרבות השלבים השונים בתהליך מכירת הדירה ולהסביר על המטלות האישיות שעליו לקחת בחשבון על מנת להיות מוכן נפשית וכלכלית לרגע המכירה. יחד, אנו עוברים על החלופות האפשריות ומתכוננים לכל המצבים.

"בשלב הבא, אנו בוחנים יחד את מצב הדירה ומוצאים דרכים לשיפור הנראות שלה. אני מאמינה גדולה בדברים קטנים שיכולים לשנות את הרושם המתקבל על הנכס, כמו: ניקיון, צביעה, פינוי חפצים, סדר, תיקון ליקויים, שתילת פרחים באדניות ועוד. רבים אינם מודעים להשפעה של עבודת ההכנה הזו על סיכוייו של הלקוח למכור את הדירה מהר יותר ובמחיר גבוה יותר.

"בסופו של דבר, אנו קובעים תמחור הולם לנכס בהתבסס על עסקאות אחרות שנסגרו באזור והנכסים המתחרים היום בשוק. לעתים הלקוח שואף לתמחור גבוה לעומת שווי השוק, אך מתוקף תפקידי עליי להכווין אותו אל השווי המתאים ולהסביר לו שתמחור גבוה מדי לא רק שימנע מחיר גבוה יותר אלא אף עלול 'לתקוע' את המכירה או לחלופין לגרום למכירה במחיר נמוך יותר. לאחר מכן, אנו מכינים את הדירה לצילומים ושוכרים את שירותיו של צלם מקצועי אשר מכין עבורנו תמונות איכותיות. את התמונות אנו מפיצים בפלטפורמות רבות ומגוונות, תוך הקפדה על בניית טכניקת שיווק המתאימה לקהל היעד שלנו, ועובדים ללא לאות עד המכירה המיוחלת".

ההוצאות הנלוות לרכישת דירה

"לקוחות רבים לא לוקחים בחשבון את ההוצאות הנלוות לקניית דירה, אך למעשה התהליך מלווה בהוצאות רבות ומהותיות שיש להוסיף לעלות הדירה, כגון: מיסים, שיפוץ, עורך דין, תיווך, הלוואת גישור, מימון, דיור חלופי ועוד. לכן, לפני שנצא לחפש דירה, אשאל את הקונה שאלות על מנת לברר פרטים מהותיים על מצבו האישי והכלכלי. לדוגמה: איזו דירה הוא מחפש ומדוע? מהו ההון העצמי שלו? מהו מצבו המשפחתי? האם הוא מתכנן להרחיב את המשפחה? מהי תקופת המשכנתא ומהו גובה ההחזרים שהוא יכול לעמוד בהם היום ובעתיד? כשמבררים את מצבו אפשר לפתוח בפני הקונה אופציות שהוא לא חשב עליהן ולחסוך הוצאות ומעברים מיותרים. כך ניתן להימנע מהוצאה של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים, להתאים עבורו את הדירה המתאימה ביותר לצרכיו ולחסוך זמן יקר".

פנינה בן גל איננה רק מתווכת נדל"ן מנוסה ומוכשרת, אלא גם אדם שנהנה מאוד מיצירת קשרים אישיים. לדבריה, החלק המהנה ביותר בעבודה הוא המפגש עם אנשים חדשים וכשהיא זוכה להיפגש עם לקוחות מהעבר בסופר השכונתי, בבית הספר או אפילו סתם ברחוב ולהבחין בסיפוק הרב שלהם מסביבת המגורים, העבודה הופכת למהנה הרבה יותר.

מוזמנים לקרוא את הכתבה המלאה בדה מרקר

 • יצירת קשר


   * חובה

  שיתוף
  שיתוף ב facebook
  התקשרות
  שיתוף ב whatsapp
  דילוג לתוכן