תוצאות החיפוש שלך

למכור או לקנות? זאת השאלה!

פורסם ע''י פנינה בן גל ב יוני 14, 2021
| 0

אולי  זה קשור למצב הפוליטי בארץ או למגוון המכות שספגנו בשנתיים האחרונות (קורונה, מלחמה, ארבעה סבבי בחירות). מוכרים וקונים חווים התלבטויות והתחבטויות חורגות מהרגיל. מוכרים וקונים עושים את ההחלטה למכור או לקנות וברגע האמת, לעיתים ממש לפני חתימת החוזה הם נסוגים ומבטלים.

רק לאחרונה, היו לי מספר מקרים כאלו, שיווקתי דירה למכירה בכפר סבא הירוקה במשך מספר חודשים וכשהגיעה הצעה שתאמה את דרישות המוכרים הם חזרו בהם. ההחלטה לא למכור נבעה מכך שלא מצאו מה לקנות. מקרה נוסף שמוכרים חזרו בהם מההחלטה לא למכור, בגלל עלויות מס גבוהות שהפכו את המכירה ללא משתלמת (נושא אותו המלצתי להם לבדוק מלכתחילה). סיפור נוסף הוא של זוג שחיפש דירה לקניה מעל חצי שנה, כשמצאו לבסוף את הדירה המתאימה, לאחר כל המאמצים חששו לבצע מהלך קנייה מבלי למכור קודם את הדירה שלהם.

יש כל כך הרבה השקעה בתהליך קניה ומכירה של נדל״ן, מדוע לסגת ברגע האמת?

הסיבות חוזרות על עצמן: לא מצאנו מה לקנות, אנחנו צריכים למכור את הדירה שלנו קודם, אין לנו איך לממן את הקנייה, המחירים הולכים לעלות, המחירים הולכים לרדת או פשוט רגליים קרות. התלבטויות הן חלק מכל תהליך, בטח ובטח תהליך משמעותי כמו קניה ומכירה של בית.

החלטה גורלית שמשפיעה על חיינו  במובנים רבים: היכן נגור, איפה הילדים ילמדו, איך נחיה, איך נכלכל את המשפחה, איזו קהילה תהיה סביבנו.

פעמים רבות נראה כי ככל שהדבר לגביו אנו מתלבטים מהותי יותר כך אנו עלולים לקבל החלטות שגויות הנובעות מהקשבה ליותר מדי "מייעצים", מחוסר הבנה או מניתוח מוטה ומוטעה של הסיטואציה. לחששות ופחדים יש נטייה לכסות בערפל את ההיגיון. וכך אנו מסתכנים בקבלת החלטה שלא טובה לנו.

ספקות רבים ניתנים לפתרון באמצעות חשיבה וניתוח משותפים עם איש מקצוע המכיר את המצב מכל צדדיו.איש מקצוע, שינתח את הפרמטרים ממקום מקצועי ולא ריגשי, איש מקצוע שנתקל במאות מצבים דומים ושונים ומגיע ממקום של ידע וניסיון אובייקטיבי ויכול לייעץ לכם מה נכון לעשות. למכור קודם או לקנות קודם (על זה נדבר במאמר אחר), כיצד לקבוע מחיר למכירה או אולי לא לקנות ולא למכור בכלל.

אם נמכור קודם: מה החלופות שלנו? מה הדלתא שאנחנו צריכים להשלים לנכס הבא, אילו עלויות צריך לקחת בחשבון, מה נעשה אם לא נמצא את הדירה שחיפשנו, איזה פינוי נציע על הדירה שאנחנו מוכרים, איזו פריסת תשלומים אנחנו צריכים כדי לקנות את הנכס הבא ועוד.

אם נקנה קודם: איך נממן את הקניה אם לא מכרנו עדיין את הנכס שלנו? איזו פריסת תשלומים אנחנו יכולים להציע, מה הסיכונים שלנו, מה הסכום שאנחנו יכולים לסמוך עליו שנקבל על הדירה שלנו כשנמכור אותה, מתי כדאי להוציא את הדירה שלנו למכירה. ועוד.

אולי בכלל אין לנו מספיק אמצעים לעשות כרגע מהלך, אולי עכשיו זה זמן לא טוב למכור או  לקנות?

לא צריך להגיע למצב בו הצעתם את הנכס שלכם למכירה, עברתם תהליך מייגע של תאום עם קונים, ביקורים בשעות לא שעות, סדר וניקיון של הבית לפני כל ביקור או לחילופין הסתובבתם חודשים בדירות ופגישות עם מתווכים, הגעתם עד שלבי ניהול מו"מ ועו"ד רק כדי להחליט בסוף שאין לכם מה לקנות או שאין לכם איך לממן את הפער הנדרש ולבטל את העסקה תוך עוגמת נפש ולעיתים גם עלויות מיותרות.

ברוב המקרים ניתן לפתור את הדילמות שעולות ולהגיע יחד להחלטה מה כדאי לעשות. ניתן גם  לתכנן את המכירה או הקניה כתהליך הלוקח בחשבון תרחישים שונים כך שתגיעו עם  תוכנית ומענה לכל תרחיש שתיתקלו בו בדרך.

מניסיוני, המפתח לצלוח את התהליך תלוי הרבה בתכנון מקדים ובקבלת החלטות מושכלות מלכתחילה ולא כשאנחנו בתוך התהליך. אני מכירה את הספקות וההתלבטויות. הייתי שם עם מאות קונים ומוכרים, אני יודעת לתת לכם מענה אישי תפור למידותיכם וקשוב לצרכים שלכם.

אל תהססו לרגע לשלב אותי כבר בשלב ההתלבטות הראשונית, להפך – מפגש כזה יכול לחסוך לכם המון זמן, כסף, אנרגיה ולילות בלי שינה.

 

בהצלחה!

פנינה בן-גל.

תיווך נדל״ן בכפר סבא הירוקה

 • יצירת קשר


   * חובה

  שיתוף
  שיתוף ב facebook
  התקשרות
  שיתוף ב whatsapp
  דילוג לתוכן